Genç Odası Dizayn Ederken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Genç odası evin belki de en ilham verici bölümüdür. Dizayn ederken keyif alacağınız genç odalarında en önemli nokta hareket alanını kısıtlamayan bir tarz yaratmaktır.

Bir gencin odası uyku alanından daha fazlasıdır. Bağımsızlıklarını keşfetmeye başlarken, arkadaşlarıyla olabilecekleri, ders çalışabilecekleri ve aktivite yapabilecekleri bir odaya sahip olmaları önemlidir. Rahat bir uyku alanı, özelleştirilmiş çalışma alanı, arkadaşlarla dinlenme yeri, genç odasında olması gerekli alanlardır.

Parça parça eşyalar yerine bir takım almak her zaman için daha kullanışlı ve tercih edilen konsepte uyumlu olacaktır. Eğitim ihtiyaçlarını da göz önüne alarak kitaplık, çalışma masası gibi mobilyalarla bir bütünlük sağlanacaktır.

Gençlerin alanlarını kişiselleştirmelerine izin vermek önemlidir. Duvarlarda boş alanların olması, diledikleri dekoratif objeleri kullanmalarına olanak sağlar. Bu duvar renklerinin nötr tercih edilmesi uygun olacaktır. Genç odalarında bir duvarın farklı renge sahip olması ya da bir duvar kağıdı ile kaplanması da genellikle tercih sebebidir. Bu durum odanın hem genişlemesine hem de mobilyaların ön plana çıkmasına neden olacaktır. Ayrıca renk seçiminin de önemi büyüktür. Enerjik bir renk paleti genç odasının havasını her daim canlı tutar.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *